Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ogłoszenie o pracę w bibliotece

Utworzono dnia 03.01.2024
Czcionka:

Sokółka,02.01.2024

Zarządzenie  Nr 2/2024

DYREKTORA  BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SOKÓŁCE

z dnia 02.01.2024r.
w sprawie ogłoszenia naboru  na wolne stanowisko pracy

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sokółce ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy – bibliotekarz, umowa na czas określony (z możliwością przedłużenia).

Warunki zatrudnienia:

1. Wymiar czasu pracy: 1 etat.
2. Miejsce wykonywania pracy: Biblioteka Publiczna w Sokółce
3. Rodzaj umowy: umowa na czas określony

Zadania wykonywane na stanowisku:
1. Obsługa użytkowników biblioteki, udostępnianie zbiorów bibliotecznych oraz
udzielanie informacji bibliotecznych.
2. Gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i ochrona materiałów bibliotecznych.
3. Organizowanie form pracy z czytelnikiem, służących popularyzowaniu książki i czytelnictwa.
4. Organizowanie wystaw, wernisaży, spotkań autorskich.
5. Wykonywanie innych czynności zleconych przez dyrektora BP w Sokółce.

Wymagania kwalifikacyjne kandydata:

1.Wymagania niezbędne:
a) wykształcenie wyższe (preferowane bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, kulturoznawstwo, animacja kulturalna, filologia polska itp.).
b) znajomość podstawowych aktów prawnych dotyczących funkcjonowania bibliotek ze szczególnym uwzględnieniem Ustawy o bibliotekach,
c) obywatelstwo polskie.

2.Wymagania dodatkowe (mile widziane):
a) staż lub praktyka na stanowisku bibliotekarza,
b) znajomość oprogramowania MAK+,
c) umiejętność opracowywania materiałów bibliotecznych pod względem formalnym i rzeczowym,
d) biegła obsługa komputera (Microsoft Office, programy graficzne),

e) mile widziane doświadczenie w pozyskiwaniu środków z grantów i dotacji.

Cechy osobowe:
– komunikatywność oraz inne cechy osobowe niezbędne do bezpośredniej pracy z użytkownikiem biblioteki,
– umiejętność rozwiązywania sytuacji konfliktowych,
– umiejętność pracy w grupie,
– skrupulatność, kreatywność, dokładność
– odpowiedzialność,

Warunki pracy:

– praca biurowa,
– kontakt z czytelnikiem,
– praca przy komputerze,

Wymagane dokumenty:
– CV oraz list motywacyjny,

- Oświadczenie

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZAŁĄCZNIKI:

Załącznik Nr 1

Utworzono dnia 03.01.2024, 09:55

Załącznik Nr 2

Zarządzenie Nr 2/2024

Utworzono dnia 03.01.2024, 09:54

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 126

W poprzednim tygodniu: 144

W tym miesiącu: 568

W poprzednim miesiącu: 679

Wszystkich: 67261